УКР     РУС     ENG

Конференція "Ягідний бізнес України 2014. Заморозка та свіжий ринок" (22-23 травня 2014)

 

Ювілейна, п'ята міжнародна конференція «Ягідний бізнес України-2014: заморозка і свіжий ринок» відбулася 22-23 травня. Цього року організатор заходу - проект «АПК-Інформ: овочі та фрукти» прийняв рішення про проведення події у Вінниці, оскільки саме в цьому регіоні сконцентровані найбільші ягідні господарства, в яких вирощують суницю садову, чорницю високорослу (лохину), смородину, малину та інші ягоди.
Традиційно конференція мала дводенний формат. 22 травня в ГРЦ Feride Plaza відбулася пленарна частина заходу, в ході якої були представлені основні ринкові та технологічні аспекти ягідного бізнесу України.
У другий день конференції, 23 травня, відбувся практичний бізнес-тур в СТОВ "Поділля", фотозвіт з якого ви можете знайти далі на сторінці.
СТОВ «Поділля» було засновано в 2002 р. Сьогодні площа сільгоспугідь господарства становить 1006 га, з яких 79 га припадає на ягідні культури.
Учасники бізнес-туру мали можливість на практиці ознайомитися з особливостями виробництва суниці садової як у відкритому, так і закритому грунті і отримати кваліфіковану консультацію співробітників господарства безпосередньо на полі. Було відзначено ряд переваг вирощування різних сортів суниці садової в плівкових тунелях (теплицях). Зокрема учасники бізнес-туру мали змогу ознайомитися та оцінити як смакові властивості та зовнішній вигляд ягоди суниці садової сортів Алба (Alba), Азія (Asia), Жолі (Joly), Крістін (Christine), Вайбрант (Vibrant), так і показники урожайності кожного з цих сортів. Для закладання плантацій суниці садової на підприємстві використовують імпортний посадковий матеріал від провідних європейських розсадників. Постачальником садивного матеріалу суниці садової є підприємство ТОВ ФруТек.

Крім того, учасники відвідали демонстраційне поле з вирощування чорниці високорослої (лохини), ознайомилися з виробничими моментами вирощування смородини та малини і процесом швидкого охолодження ягід безпосередньо на полі. На завершення учасникам конференції була представлена ​​лінія з виробництва соків прямого віджиму.